Zewsząd namawiani jesteśmy do uprawiania sportu. Próbują nas zmobilizować do tego celebryci, lekarze, a nawet znajomi. Często również sami z czasem dojrzewamy do decyzji, by zacząć się ruszać i zmienić tryb prowadzonego przez siebie życia na ten bardziej aktywny. Chcemy być smukli, wysportowani i zdrowi. Tymczasem, wcale nie tak rzadko okazuje się, że w wyniku nieumiejętnego uprawiania sportu, bądź też na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności, doznajemy kontuzji, lub też wypadku. Łamiemy nogi, ręce, kręgosłupy, lub co gorsze – tracimy swoje życie.

Nieszczęśliwe wypadki podczas uprawiania sportu

Zewsząd namawiani jesteśmy do uprawiania sportu. Próbują nas zmobilizować do tego celebryci, lekarze, a nawet znajomi

Autor zdjęcia: MiamiFitnessTV

Teoretycznie nieszczęśliwy wypadek, w wyniku, którego ucierpimy w mniejszym, lub większym stopniu zdarzyć może się wszędzie i w każdych okolicznościach. Zawalić może się, bowiem dach w centrum handlowym do którego wybraliśmy się po nową parę trampek, czy też spaść na nas może urwana z drzewa gałąź. W mediach kilka lat temu głośno było o kobiecie, na którą niefortunnie spadł samobójca skaczący z okna. Kobieta została kaleką. Biorąc pod uwagę fakt, że była zawodowo odnoszącą sukcesy instruktorką fitnessu, to prawdziwy chichot losu. Można by powiedzieć – nieprawdopodobny wręcz zbieg okoliczności, a jednak tak się stało.

Decydując się jednak na uprawianie sportu, a już zwłaszcza dyscyplin, które obarczone są z samej swej natury większym ryzykiem – warto mieć ubezpieczenie nnw sport. Wykupić można je u większości ubezpieczycieli działających na terenie naszego kraju, dopasowując jego zakres i wysokość sumy gwarancyjnej.