Sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością także wśród Polaków. Decydując się jednak na tak ryzykowną aktywność fizyczną, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie sportowe (więcej: https://sport.iexpert.pl/). Ubezpieczenia te skierowane są dla osób uprawiających sporty ekstremalne, jak również inne dyscypliny sportowe zaliczane do grup podwyższonego ryzyka wystąpienia kontuzji i wszelkiego rodzaju wypadków.

Polisa ubezpieczeniowa rozszerzona o sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością także wśród PolakówBardzo często ubezpieczenie przy uprawianiu sportów ekstremalnych przybiera postać rozszerzonej polisy ?zwykłego? ubezpieczenia sportowego. Rozszerzenie to związane jest z koniecznością dopłaty dodatkowej składki na ubezpieczenie. Decydując się jednak na takie rozwiązanie, należy dokładnie wczytać się w warunki ubezpieczenia i upewnić się, że w zapisach umowy nie ma wzmianki o wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela w razie wystąpienia szkód powstałych w wyniku uprawiania sportów ekstremalnych.

Kiedy mamy do czynienia z uprawianiem sportów ekstremalnych?

Możemy jednak w tym miejscu zadać sobie pytanie, jakie sporty zaliczane są do sportów ekstremalnych i tych, w których ryzyko wystąpienia wypadku czy też kontuzji uznaje się za podwyższone. Do grupy sportów o podwyższonym ryzyku, a więc sportów ekstremalnych, zaliczane są wszystkie dyscypliny sportowe, które uprawiane są poza szlakami czy też terenami do tego wyznaczonymi.

Jeśli przykładowo zamierzamy udać się na amatorski rejs żeglarski, bądź też wspinaczkę po lodowcu po wyznaczonej do tego trasie, wystarczy nam standardowa polisa. Dla odmiany ? decydując się na wspinaczkę górską, należy zadbać o posiadanie polisy ubezpieczeniowej rozszerzonej o uprawianie sportów ekstremalnych. Co ciekawe, latanie paralotnią przez ubezpieczycieli nie jest uznawane za sport ekstremalny, zatem w przypadku jego uprawiania wystarczy nam zwykłe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW, choć niewątpliwie w takiej sytuacji przyda się wykupienie dodatkowej polisy OC na wypadek na przykład niefortunnego lądowania na przypadkowym samochodzie, czy też dachu, w wyniku, czego ulec on może zniszczeniu.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także polisy przygotowane z myślą o osobach amatorsko uprawiających coraz popularniejsze sporty zimowe. Ubezpieczenie w takiej sytuacji jest na ogół pakietem ubezpieczeń i obejmuje zarówno ubezpieczenie:

  • sprzętu narciarskiego,
  • kosztów leczenia
  • kosztów pokrycia akcji ratowniczej,
  • OC
  • i NNW.

Podsumowanie

Rodzaje ubezpieczeń sportowych oferowanych przez ubezpieczycieli są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu można znaleźć produkt dobrze dopasowany do naszych potrzeb i właściwie zabezpieczający nasze interesy. Przy wyborze konkretnego rozwiązania warto poradzić się agenta ubezpieczeniowego, który z pewnością podpowie nam, który rodzaj polisy będzie nam potrzebny w zależności od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.